Remembrance Day Race Results 2019

Class A K1

PosNameDivClubClassElapsed
1SAMUEL PLUMMER1LBZSMK01:59:00
2DAVID GURNEY2CLMJMK01:59:01
3TOM DAWSON2FOXSMK02:05:45
4MAX PICKERING2LBZJMK02:07:17
5DANIEL DRISKEL3EALVMK02:07:22
6JARED HUMPHRIES2TONSMK02:12:09
7NICK HERBERT3FOXVMK02:13:16
8ANNA RAILTON3FOXSFK02:17:55
MIKE MARTIN3LBZVMKRTD

Class B K1

PosNameDivClubClassElapsed
1MATTHEW VILLARUEL4EALVMK02:19:49
2BEN STRATFORD4LBZJMK02:22:47
3JACK RAYMENT5LBZJMK02:25:17
4CAROLINE BANSON5NORVFK02:26:40
5CAI THOMAS4EALJMK02:32:24
6CHRISTOPHER SMOWTON5FOXSMK02:33:38
7SAM LEGG5LBZSMK02:34:39
8RUSSEL BREYER6IPSVMK02:37:08
9PAUL MURPHY6LBZVMK02:55:49
10MAGGIE RAE7LBZJFK02:55:49
GORDON BULLOCK5BADVMKDNS
JOFF HAYES6IPSVMKRTD

Class C K1

PosNameDivClubClassElapsed
1CRISTIAN RADU7VIKSMK02:36:50
2STEVE HODKINSON7LBZSMK02:36:51
3ROBERT BATES7VIKVMK02:43:31
4JAMES BLACK7VIKVMK02:45:53
5NICK KETHRO9INDSMK02:50:03
6EMMA SHEPPARD9INDVFK02:53:51
7PAUL LANE8TONVMK03:12:42
8MARK NEILE9VIKVMK03:22:53
OLLIE POWER7LBZJMKRTD

Class D C1

PosNameDivClubClassElapsed
1TOM FRYER5PRAVMC02:29:33
2TOM BARNARD7PRAVMC02:53:01

Novice K1

PosNameDivClubClassElapsed
1FRANCESCA DAVIESU12FLBZJFK01:13:22
2KAYLEIGH DIXON9LBZJFK01:16:28
3RUBY PERKINSU10FLBZJFK01:25:00

Relay K1

PosNameDivClubClassElapsed
1JOSEPH GALLIERS LEON DIXON6LBZJMK02:36:45

Class A K2

PosNameDivClubClassElapsed
1SOPHIE MITCHELL
MARK PEARCE
4
2
LON
LON
SFK
VMK
02:03:43

Class B K2

PosNameDivClubClassElapsed
1JODIE BARRELL
PAUL STENNING
4
4
LBZ
LBZ
VFK
VMK
02:14:48
2ELIE-MAE BENNETT
SAMANTHA REES-CLARK
9
2
LBZ
BAS
JFK
SFK
02:14:49
3WILL HARTE
NEIL URQUHART
5
5
BAN
BAN
VMK
VMK
02:21:58
4DOMINIC ASHFORD
JULIA PASSMORE
4
6
TON
TON
VMK
VFK
02:22:22
5KATY DIXON
JOSHUA POWER
5
5
LBZ
LBZ
JFK
JMK
02:24:46
6JEREMY CLARK
PETER FORD
5
4
TON
TON
VMK
VMK
02:26:20
7CHARLIE FROST
MATTHEW LODGE
8
3
NOR
NOR
SFK
SMK
02:27:29
8ADAM KEAR
CHARLES TOOSEY
5
5
LBZ
LBZ
VMK
VMK
02:30:32
9BRYAN HANDSLEY
AMANDA MORRIS
6
6
LBZ
LBZ
VMK
VFK
02:35:03
10TONY PERRY
DANIELE PIRISINO
5
8
VIK
VIK
VMK
SMK
02:43:27
GARY BENNETT
CHARLIE SMITH
7
1
LBZ
LBZ
SMK
SMK
RTD

Class C K2

PosNameDivClubClassElapsed
1HANNAH PLANT
ANNABELLE TAN
7
7
EAL
EAL
SFK
SFK
02:30:30
2MALCOLM GILKS
PAUL SMITH
7
7
BAN
BAN
VMK
VMK
02:38:39
3RICHARD EVANS
DOM MILNER
9
9
VIK
VIK
SMK
SMK
02:41:59
4AMY CARTER
CARLY HUDSON
8
9
LBZ
LBZ
SFK
SFK
02:42:50
5DAVID NEWHOUSE
MARK SCRIVENER
9
9
FOX
FOX
VMK
VMK
02:54:19
6ANDY BEESON
IAN HAMMOND
8
9
LIN
IND
VMK
VMK
03:19:57

Class D C2

PosNameDivClubClassElapsed
1NIGEL DIXON
MIKE THORNTON
6
5
LBZ
HEM
VMC
VMC
02:21:15
2DANIEL FINLAYSON
THOR HARLEY
5
5
RIC
RIC
SMC
VMC
02:21:29
3NICHOLAS JOHNSON
ROB PASSMORE
9
8
TON
TON
VMC
VMC
02:29:54
4PIPPA BARNARD
ANNA MARIA FISCHER
8
7
PRA
PRA
JFC
VFC
02:39:13
5MARK JAMES
CHARLES SMITH
9
9
VIK
VIK
VMC
VMC
03:02:52
DEBORAH CRUMP
STEVE BALL
9
9
IND
IND
SFC
SMC
DNS

Novice K2

PosNameDivClubClassElapsed
1WILLIAM PERKINS
MEGAN PICKERING
9
9
LBZ
LBZ
JMK
JFK
01:12:52

Relay K2

PosNameDivClubClassElapsed
1MANDY HUSSEY FIONA BARBER
CHARLOTTE CREAMER JANKA SZOCS
8
8
LBZ
LBZ
FK
FK
02:47:01
Top