Leighton Buzzard Remembrance Race 2018 – Results

1 A K1

Position

Surname

First name

Club

Class

Div

Elapsed Time

1

Pickering

Maxwell

LBZ

J

3

2:14:38

2

Murphy

Dom

BAN

VM

3

2:16:26

2 B K1

Position

Surname

First name

Club

Class

Div

Elapsed Time

1

Pearce

Mark

LON

VM

4

2:17:40

2

Balla

Almir

BAD

V

4

2:20:28

3

Bennett

James

IND

S

4

2:29:03

4

Mainprize

Peter

RDG

VMK

4

2:30:27

5

Minter

William

LBZ

J

5

2:33:49

6

Latchem

Mark

BAN

SM

5

2:36:49

7

Bullock

Gordon

BAD

V

5

2:39:25

8

Harding

Graeme

WEY

VMK

5

2:40:42

9

McDonald

James

CKP

SM

5

2:41:57

10

Power

Josh

LBZ

JMK

6

2:43:09

11

Perry

Tony

VIK

V

5

2:43:48

12

Breyer

Russel

IPS

VMK

5

2:46:08

13

Field O-Hanlon

Caitlin

BAD

JFK

6

2:53:30

14

O’Connell

Felicity

BAN

SF

6

2:59:34

Allen

Amelia

LON

SFK

5

rtd

3 C K1

Position

Surname

First name

Club

Class

Div

Elapsed Time

1

Hayes

Joff

IPS

VMK

7

2:49:50

2

Black

James

VIK

VMK

7

2:52:12

3

Simpkins

Dawn

BAN

VF

7

2:58:58

4

Legg

Sam

LBZ

S

9

3:03:17

4

Hussey

Mandy

LBZ

SF

8

3:03:17

6

Pearce

Sam

BAN

SMK

8

3:29:45

7

Rae

Maggie

LBZ

J

U12F

3:33:51

8

Murphy

Paul

LBZ

S

9

3:33:55

Webb

Robyn

BAN

SFK

7

rtd

Stratford

Jeremy

LBZ

S

7

rtd

4 Novice K1

Position

Surname

First name

Club

Class

Div

Elapsed Time

1

Dixon

Kayleigh

LBZ

J

U12F

1:17:20

2

Perkins

William

LBZ

J

U12M

1:19:39

3

Galliers

Joseph

LBZ

J

9

1:27:51

4

Chappell

Dax

LBZ

J

9

1:35:32

5

Murphy

Daniel

LBZ

J

U10M

1:35:43

5 K1 Relay

Position

Surname

First name

Club

Class

Div

Elapsed Time

1

Catherine Sanderson & Jack Rayment

LBZ & LBZ

SF & J

9 & 6

2:56:10

2

Ollie Power &

Elie Mae Bennett

LBZ & LBZ

J & JFK

9 & U12F

3:00:41

3

Louis Rawlinson &

Georgie James

CKP & CKP

JM & JL

7 & 9

3:03:56

6 A K2

Position

Surname

First name

Club

Class

Div

Elapsed Time

1

Smith

Charlie

LBZ

S

1

1:53:07

Gregory

Magnus

LON

S

1

2

Rees-Clark

Samantha

BAS

SF

2

2:07:57

Lane

Alex

RDG

SF

2

3

Oxtoby

Lydia

LBZ

SF

3

2:21:13

Barrell

Jodie

LBZ

SF

4

7 B K2

Position

Surname

First name

Club

Class

Div

Elapsed Time

1

Playle

William

BAD

V

4

2:17:10

Leblanche

Scott

BAD

S

4

2

Ashford

Dominic

TON

VMK

4

2:18:32

Ford

Pete

TON

VMK

4

3

Martin

Mike

LBZ

VMK

3

2:19:32

Goodlad

Beth

LBZ

SF

5

4

Passmore

Julia

TON

VFK

6

2:19:36

Walsh

Liam

NOR

VMK

5

5

Anderson

Mike

NOR

VM

5

2:26:34

Walker

Katy

NOR

JF

5

6

Balla

Romeo

BAD

J

4

2:26:50

Kaminskas

Atas

BAD

J

8

7

Banson

Caroline

NOR

VFK

5

2:27:17

Hicks

Julie

NOR

VFK

5

8

Kear

Adam

LBZ

V

5

2:31:01

Toosey

Charles

LBZ

V

5

9

Stratford

Ben

LBZ

J

6

2:33:08

Dixon

Katy

LBZ

J

6

10

Handsley

Bryan

LBZ

V

5

2:33:09

Morris

Amanda

LBZ

VFK

6

11

Ellis

Charlotte

LBZ

S

5

2:33:58

Terry

Stacey

NOR

S

4

12

Hills

Chris

BAN

VM

5

2:34:07

Pearce

Ray

BAN

VM

5

13

Dean

Lee

BAN

SM

6

2:34:08

Temple-Fry

Rachel

BAN

SF

6

14

Higgins

Connor

BST

J

5

2:37:32

Clifford

Danielle

BST

JF

7

15

Lodge

Matthew

NOR

SM

4

2:38:42

Frost

Charlie

NOR

SF

8

16

Anderson

Grace

NOR

JF

4

2:57:06

Walker

Lucy

NOR

JF

5

17

Overvliet

Rolph

4

rtd

Newson

Rebecca

ROY

SFK

4

8 C K2

Position

Surname

First name

Club

Class

Div

Elapsed Time

1

Reynolds

Tim

BAD

2:37:00

Stormont

Kit

BAD

2

Smith

Paul

BAN

VM

7

2:43:02

Gilks

Malcolm

BAN

VM

7

3

Burtwell

Jenny

BST

SF

7

2:44:24

Kerstin

Queeney

BST

S

8

4

Gray

Edmund

IND

S

9

2:47:23

Gray

Anthony

IND

S

9

5

Kerton

Henry

CKP

JM

9

2:49:44

Kerton

Oliver

CKP

JM

9

6

Barber

Fiona

LBZ

SF

7

2:51:53

Moore

Jenni

NOR

SF

7

9 D C2

Position

Surname

First name

Club

Class

Div

Elapsed Time

1

Prowse

James

HEM

SMC

9

2:23:30

Fryer

Tom

HEM

SMC

5

2

Thornton

Mike

HEM

VMC

3

2:23:32

Voller

Shirne

HEM

3

Harley

Thor

2:28:48

William

James

3

4

Parrott

Richard

PRA

VMC

7

2:29:46

Coventry

Jon

PRA

SMC

9

5

Dixon

Nigel

LBZ

V

6

2:31:06

Stenning

Paul

LBZ

V

5

6

Passmore

Rob

TON

VMK

8

2:32:57

Johnson

Nick

TON

SMC

9

7

Fuggle

Tim

IND

5

2:36:18

Finlayson

Dan

IND

5

8

Fischer

Anna Maria

CAM

VFC

7

2:37:55

Mullins

Stefanie

PRA

VFC

7

9

Curtis

Lee

IND

2:41:09

Wakelin

Ade

IND

J

10

James

Mark

VIK

VC

9

3:05:57

Smith

Charles

VIK

VC

9

10

Farr

David

3:05:57

Coomber

Adam

10 Novie K2

Position

Surname

First name

Club

Class

Div

Elapsed Time

1

Davis

Francesca

LBZ

J

U12F

1:19:27

Kear

Nicola

LBZ

J

U10F

11 K2 Relay

Position

Surname

First name

Club

Class

Div

Elapsed Time

1

Tom Flori &

Ben McDonald

CKP

JM

9

2:37:58

Hollie Jackson &

Hannah King

CKP

JM

8